لیست قیمت آجر نسوز ال شاموتی

آجر نسوز شاموتی به عنوان یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی می تواند مورد توجه فعالان در این حرفه قرار بگیرد. لیست قیمت این مصالح از طریق سایت های اینترنتی با بهترین شرایط قابل دسترسی است.

آشنایی با آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی از انواع آجرهای نسوز است که می تواند در طراحی داخلی و نمای خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد . در تولید این محصول از اکسید آلومینیوم و اکسید سیلیسیوم استفاده می‌شود. استفاده از این محصولات باعث استحکام بخشی بیش از حد این مصالح می‌شود.

آجر نسوز شاموتی و آجر فشاری یزد دارای انواع مختلفی است و انواع مختلف آن می تواند طیف کاربردی وسیع را به خود بگیرند. مواد اولیه  و خاک نسوز مورد استفاده در تولید آجر شاموتی با توجه به نوع کاربرد این محصول تعیین می شود.

آجر نسوز ال شاموتی

طیف کاربردی آجر نسوز شاموتی

همان طور که مستحضر هستید امروزه برای استحکام بیشتر نمای خارجی و داخلی از روش‌های نماکاری خشک استفاده می شود.  یکی از مهم ترین مزیت های این روش رنگ زدن نمای ساختمان است زیرا این روش بسیار خشک است و دیگر نیازی به ملات در تولید آن وجود ندارد.
این محصولات علاوه بر این مزیت دارای زیبایی منحصر به فردی هستند. رنگ آجر نما نسوز شاموتی ثابت است و در برابر نور آفتاب و سایر عوامل محیطی کاملا مقاوم است.

طبقه بندی انواع آجر نسوز

آجر سوز در واقع یک نوع چینی است که از انواع خاک های نسوز تهیه می شود. چینی همان سرامیک های با کیفیتی هستند که دارای ساختار ظریف‌تر و متراکم تر از سفال می‌باشند.
درجه حرارت پخت آجر نسوز حدود ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد است و در طبقه بندی های مختلفی در بازار به فروش می‌رسد. در ادامه برخی از آن ها را بررسی خواهیم کرد:

  • آجر نسوز آلومینیومی
  • آجر نسوز سیلیکونی

آجر نسوز ال شاموتی

کیفیت آجر نسوز آلومینیومی

در تولید آجر نسوز آلومینیومی از آلومین با درصد بالا استفاده می شود. پخت این آجر حدود ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتی گراد متغیر است. استفاده از آجر نسوز آلومینیومی برای پوشاندن جداره درونی کوره‌های ذوب فولاد دیده می شود.
این نوع آجر ها مقاومت بسیار خوبی در برابر مواد قلیایی از خود نشان می‌دهند و همین امر باعث شده است که از آن ها به عنوان پوشش جداره درونی کوره‌های سیمان و شیشه استفاده شود.

آجر نسوز ال شاموتی

کیفیت آجر نسوز سیلیکونی

آجر نسوز سیلیکونی به صورت عمده از خاک سیلیسی و کوارتزی تشکیل می شود. از این آجر در گذشته برای پوشش جداره درونی کوره‌های تولید فولاد استفاده می شد، ولی امروزه به علت رسانایی گرمایی زیاد و نفوذ پذیری در مقابل کوارتز، بیشتر برای پوشاندن جداره‌های درونی کوره‌های تولید خمیر شیشه از آنها استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما