قیمت فروش آجر نسوز ال شاموتی

قیمت فروش آجر نسوز ال شاموتی دارای تنوع بسیاری است که باید در زمان خرید مورد توجه قرار گیرد و در صورت خرید عمده ی این محصول هزینه ی آن بسیار کمتر خواهد بود.
آجرهای نسوز شاموتی یکی از انواع آجرهای نسوز موجد در بازار می باشد که بر اساس ویژگی هایی که دارد در بخش هایی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

آجر نسوز ال شاموتی چیست؟

آجر نسوز شاموتی یکی از آجر های نسوز می باشد که از مواد کانی غیر فلزی ساخته شده است. این آجر ترکیبی از سیلیکا و آلومینا است، به طوری که درصد استفاده از سیلیکا در آن بیشتر می باشد.
ابتدا مواد اولیه آن در معادن استخراج شده و در کوره های کلسینه دوار ریخته می شود. سپس در سرند های صفر تا سه میلی متر جداسازی می شود. سپس با خمیری که متشکل از مواد مختلف و کانی های نسوز است ترکیب می شود.

در ادامه در پرس های تناژ بالا متراکم می شود و به شکل آجر فشاری دانه ای، شکل دهی می شود. در نهایت در کوره های مخصوصی طی زمان مشخص و با درجه حرارت بین 1200 تا 1400 درجه سانتی گراد پخته می شود.

آجر نسوز ال شاموتی

انواع آجر نسوز شاموتی

آجر های نسوز شاموتی در 2 گروه مختلفی تولید می شوند، که در زیر نام می بریم:

  • آجرهای نسوز سوپر دیوتی
  • آجر های نسوز دیوتی

البته یک گروه دیگر هم هستند که به عنوان پشت لایه در برخی موارد کاربرد دارند.

کاربرد آجر نسوز شاموتی

آجر نما نسوز شاموتی مقاومت شوک حرارتی بسیار زیادی دارند، ضمن اینکه این آجر ها استحکام بالا و مقاومت بسیار خوبی را ایجاد می کنند. از موارد کاربرد این آجر های نسوز شاموتی می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

  • کوره های دوار
  • کوره آهک
  • کوره گچ
  • آنیلینگ
  • کوره بخار

همچنین در بیشتر کوره هایی که دمای بین 1200 درجه تا 1400 درجه دارند از آجر های شاموتی برای ساخت آجر مشعل استفاده می کنند.

آجر نسوز ال شاموتی

ابعاد و اشکال آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی موارد مصرف بالایی دارد و به همین دلیل باید در شکل و اندازه های زیادی تولید شود. اما به طور کلی باید گفت که آجر های نسوز در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد تولید می شود. این آجر نسوز بیشتر در اشکال ذوذنقه، گوه ای، قوس دار و ال شکل تولید می شود. آجر نسوز ال شاموتی از پرکاربرد ترین آنها می باشد.

آجر نسوز ال شاموتی

قیمت آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی به دلیل اینکه تولید کننده های زیادی دارد، دارای قیمت های مختلفی می باشد، که با مراجعه به سایت شرکت های تولید کننده می توان قیمت فروش آن را بدست آورد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما